Jdi na obsah Jdi na menu
 


Barvy Quarter Horse

Zbarvení Quarter koní

Středa v 15:10 | Alexandra Poláková
Brown
Tmavý hnědák
Koně s tmavě hnědou až černou srstí se světlejšími oblastmi (pálením) kolem huby, očí, na slabinách a na vnitřní straně horní části končetin. Ocas a hříva jsou černé.
 
brown
 
brown
Bay
Světlý hnědák
Barva srsti se může pohybovat v rozmezí od světle hnědé, přes tmavě rezavou až k rezavohnědé. Hříva a ocas jsou černé a obvykle jsou černé i končetiny v dolní části.
 
bay
 
bay
 
bay
 
Bay Roan
Základní rezavé až rezavohnědé zbarvení trupu je promícháno s bílou srstí. Hlava, nohy, hříva a ocas jsou obvykle zbarvení solid nebo tmavší. Progresivně nebělá s věkem.
 
bay roan
 
bay roan

Red Roan
Celkově promíchaná bílá srst s rezavým zbarvením. Hlava, nohy, hříva a ocas jsou obvykle tmavě rezavé. S věkem progresivně nebělá.
 
red roan
 
red roan
 
 
 
Blue Roan
Na trupu je opět promíchána bílá srst s černým zbarvením těla (může být i mírně rezavé). Hlava, nohy, hříva a ocas jsou obvykle zbarvení solid nebo tmavší. Progresivně nebělá s věkem.
 
blue roan
 
blue roan
 
Sorrel
Ryzák
Barva srsti rezavá nebo rezavá s měděným nádechem, přičemž hříva a ocas mají obvykle stejnou barvu jako srst. Mohou být ovšem i světlejšího odstínu, případně kombinované.
 
sorrel
 
sorrel
Chestnut
Tmavý ryzák
Jedná se o temně rezavou až hnědorezavou, játrově hnědou barvu. Ocas a hříva jsou obvykle ve stejném odstínu jako srst, ale mohou být i světlejší nebo kombinované.
 
chestnut
 
chestnut
Black
Vraník
Chlupy v srsti jsou dokonale černě bez hnědého nádechu a bez jakýchkoli světlejších oblastí po těle. Hříva a ocas jsou černé.
 
black
 
black
Dun/Bucksin
Trup těchto koní je žlutý až nazlátlý, mají obvykle černou nebo hnědou hřívu a ocas. Na končetinách mají příčné zebrování. Dále se vyznačují úhořím pruhem a tzv. Oslím křížem na kohoutku.
 
dun
 
dun
Red dun
Jde o obdobu předchozího zbarvení s tím rozdílem, že trup je jasnější a žlutavější. Hříva, ocas a úhoří pruh jsou sytě rezavé. V hřívě a ocasu se mohou vyskytnout i světlejší žíně, případně mohou být i bílé.
 
red dun
 
 
red dun
Grullo
Myšák
Chlupy na těle mají kouřovou nebo myší barvu. Nejde o směs černých a bílých chlupů, ale každý jednotlivý chloupek musí být šedý. Hříva a ocas jsou černé a často jsou černé i nohy. Grullo má úhoří pruh.
 
grullo
 
grullo
 
Gray
Dominantní nad všemi ostatními barevnými geny. Hříbata se rodí v jiné barvě s progresivními bílými chlupy a s přibývajícím věkem bělají. Normálně šediví nejprve okolo očí a zadní části uší.
 
gray
 
gray
 
 
Cremello
Kůže je narůžovělá, oči modré, srst krémově bílá, hříva a ocas bílé barvy.
 
cremello
 
cremello
 
Perlino
Charakteristické krémové nebo šedobílé (našedlé) zbarvení těla. Nohy, hříva a ocas mívají světle rezavou nebo čokoládovou barvu. Kůže je narůžovělá nebo šedá. Oči modré nebo jantarové. Srst má dosti žlutý odstín s možnými viditelnými bílými skvrnami.
 
perlino
 
perlino
Palomino
Zbarvení těla přechází od bohatě zlaté k vybledlé žluté. Hříva a ocas jsou všeobecně vybledlé nebo našedlé, ale mohou mít také stejnou barvu jako tělo.
 
palomino
 
palomino