Sabino
Tento typ zbarvení je kupodivu u Paintů stejně běžný jako tobiano a overo a vyskytuje se i u plnokrevníků nebo clydesdaleských koní. APHA je určuje podle několika znaků:
- nohy i kopyta bývají bílé. Bílá barva jakoby stoupá z nohou v roztřepených pruzích a rozlévá se od břicha po celém trupu.
- hlava je hodně bílá a modré oči jsou běžné. Vyskytují se i modrohnědé oči.
- běžné jsou prokvetlé plochy srsti, skvrnky a proužky, hranice mezi bílou a základní barvou nebývá přesně rozeznatelná.
Zbarvení sabino umí ke smůle chovatelů skvěle napodobit jak zbarvení tobiano, tak overo. Když se toto zbarvení projeví s minimální intenzitou, má kůň čtyři bílé nohy a širokou lysinu a je prakticky nerozeznatelný od jednobarevných koní s odznaky.
Projeví-li se zbarvení sabino se střední intenzitou, je už dobře patrné. Bílá barva se "rozlézá" po těle směrem od břicha, vyskytují se oblasti se směsicí bílých barevných chlupů a různé skvrnky. Mohou se ovšem vyskytnout jedinci, kteří vypadají jako opravdový roan bez bílých míst. Poznávacím znamením je většinou to, že na rozdíl od nevybělujících běloušů typu roan nemají sabino tmavou hlavu a nohy.
Jiným extrémem jsou sabino, která jsou sice skvrnitá, ale ne prokvetlá. Snadno se pletou se zbarvením overo, zvlášť když mají jedno či více kopyt tmavých. Takto zbarvený sabino má skvrny menší a roztřepenější než skutečný overo, ale často se typ zbarvení nedá určit s jistotou.
Existují i jedinci sabino, kteří jsou téměř úplně bílí. Trocha barvy zůstává na uších, případně na hrudi nebo u kořene ocasu. Takové koně indiáni označovali jako Medicine Hat a velmi si jich cenili. Převážně bílý sabino na sobě mívá skvrnky a flíčky a lze si ho snadno splést s appaloosou.
To, že úplně bílá hříbata sabino přežívají, naznačuje, že geneticky se jedná o odlišný typ než u frame overo. Tam, je-li hříbě homozygotní, uhyne, zatímco zbarvení sabino není se syndromem smrtící bílé barvy spojováno.